Co warto wiedzieć na temat nagłośnienia instalacyjnego?
Nazwę nagłośnienia instalacyjnego noszą wszelkie technologie oraz rozwiązania umożliwiające instalację głośników w ścianach i suficie. To często wybierane rozwiązanie podczas montażu – sprawdza się nawet w niewielkich pomieszczeniach, nie wymaga skomplikowanych narzędzi ani pomocy specjalisty, więc sprostają mu nawet początkujący. Nagłośnienie instalacyjne to – ze względu na swoją dyskrecję i wysoką jakość dźwięku – najlepszy wybór do różnego rodzaju przestrzeni publicznej, na przykład galerii handlowych, sklepów, restauracji czy klubów fitness.
Jakie są zalety nagłośnienia instalacyjnego?
Wybór nagłośnienia instalacyjnego pozwala nie tylko stworzyć niewidoczny system akustyczny, ale także pozbyć się nadmiaru kabli w pomieszczeniu i wyeliminować problem z ich zamaskowaniem, ponieważ zostaną ukryte w ścianie. Głośniki w zabudowie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, bez względu na układ ścian czy kształt sufitu, ponieważ można je dowolnie profilować i w pełni panować nad tym, skąd będzie wydobywał się dźwięk. Nagłośnienie instalacyjne jest najlepszym wyborem do niewielkich pomieszczeń, w których nie ma miejsca na głośniki wolnostojące. Głośniki wbudowane w ściany nie wystają i nie zaburzają wystroju pomieszczenia. Idealnie sprawdzają się w konwencji wystrojów minimalistycznych.
Nagłośnienie instalacyjne gwarantuje najwyższej jakości brzmienie
Dźwięk wydobywany z przetworników instalacyjnych w żadnym wypadku nie odstaje jakościowo od pochodzącego z urządzeń wolnostojących. Technologia głośników do zabudowy wykorzystuje tzw. „głośność ściany”, dzięki czemu można uzyskać głębokie, bogate brzmienie, równomiernie rozchodzące się po całym pomieszczeniu. Głośniki instalacyjne wyróżniają się szerokim zakresem częstotliwości, co pozwala ich użytkownikom cieszyć się zarówno niskimi, jak i wysokimi tonami.