Filtry

Opcje dodatkowe

MIKROFONY I SŁUCHAWKI na każdą rękę

W czasach, gdy technologia wkroczyła do praktycznie każdej dziedziny życia mikrofony i słuchawki stały się przedmiotami powszechnego użytku. To już nie są przedmioty zarezerwowane wyłącznie dla muzyków, akustyków, prezenterów czy dziennikarzy.  Bez względu na to czy potrzebny jest sprzęt do działań profesjonalnych, hobbystycznych czy tylko do domowego użytku właściwy dobór urządzenia jest bardzo ważny. Pojawia się wiele pytań. Wybrać mikrofon pojemnościowy czy dynamiczny? Przewodowy czy bezprzewodowy? A słuchawki - douszne, nauszne? 
 
 

Produkty

AMC iLive 12 HM - Mikrofon Nagłowny
AMC

AMC iLive 12 HM - Mikrofon Nagłowny

167,30 zł (136,02 zł netto)

AMC iLive 12 LM - Mikrofon Krawatowy
AMC

AMC iLive 12 LM - Mikrofon Krawatowy

125,50 zł (102,03 zł netto)

AMC Page Station - Mikrofon na gęsiej szyi
AMC

AMC Page Station - Mikrofon na gęsiej szyi

736,80 zł (599,02 zł netto)

AMC Page Station5x - Mikrofon pulpitowy 5strefowy
AMC

AMC Page Station5x - Mikrofon pulpitowy 5strefowy

1 040,60 zł (846,02 zł netto)

BIAMP - MICPAT-2 Mikrofon przywoławczy
APART

BIAMP - MICPAT-2 Mikrofon przywoławczy

910,00 zł (739,84 zł netto)

BIAMP - MICPAT-D Mikrofon przywoławczy
APART

BIAMP - MICPAT-D Mikrofon przywoławczy

643,00 zł (522,76 zł netto)

BOSCH - MW1-HTX-F4 Bezprzewodowy mikrofon ręczny
BOSCH

BOSCH - MW1-HTX-F4 Bezprzewodowy mikrofon ręczny

1 510,44 zł (1 228,00 zł netto)

Dexon - MD 505 - mikrofon dynamiczny
DEXON

Dexon - MD 505 - mikrofon dynamiczny

199,00 zł (161,79 zł netto)

Jak dopasować urządzenie do własnych potrzeb?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć na pytanie czego oczekuje się od mikrofonu czy słuchawek oraz do czego sprzęt będzie wykorzystywany. Istnieje ogromna przepaść pomiędzy sprzętem do nagrywania wokalu w studiu czy prezentacji utworu szerszej publiczności podczas koncertu na estradzie. Urządzenia różnią się od siebie przeznaczeniem, sposobem zasilania, czułością dźwięku i oczywiście również ceną.
W przypadku profesjonalnego nagrania w studiu najlepiej sprawdzi się mikrofon pojemnościowy.  Zapewnia on najwyższą jakość dźwięku, jednak wymaga gniazda zasilającego typu phantom.  Podczas śpiewu i tańca na scenie odpowiedni będzie mikrofon dynamiczny bezprzewodowy który pozwala na swobodną ekspresję, bez obaw o zaplątanie się w kable. Sprzęt do klubu fitness? Najodpowiedniejszy będzie mikrofon umożliwiający intensywny ruch tj. mikrofon nagłowny lub krawatowy.
Dla firm, urzędów, sklepów, dworców czy stacji benzynowych idealnym rozwiązaniem będą interkomy kasowe, które ułatwią komunikację między pracownikami i klientami. Niezbędne w miejscach, gdzie warunki akustyczne, odległość lub oddzielenie szybą uniemożliwiają kontakt bezpośredni.
Wytrawnym graczom lub melomanom z czystym sumieniem można polecić słuchawki nauszne premium, które cechuje doskonała jakość dźwięku. Podczas podróży, rozmów telefonicznych czy do zwykłego codziennego użytku godne polecenia są również małe, kompaktowe słuchawki douszne lub dokanałowe. Warto się zastanowić czy do aktualnych potrzeb bardziej sprawdzi się mikrofon przewodowy czy może lepszy będzie bezprzewodowy? Wybór urządzeń jest ogromy. W naszym sklepie znajduje się również szeroka oferta akcesoriów do słuchawek i mikrofonowych, w której znajdują się takie urządzenia jak statywy, miksery, zasilacze, sumatory, wzmacniacze i wiele innych.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Bez względu na to czy staje się przed wyborem mikrofonu czy słuchawek warto wziąć pod uwagę nie tylko parametry techniczne, ale również to jakiego zasilania i rodzaju podłączenia wymagają. Jeśli są to przykładowo słuchawki bezprzewodowe to jaka jest wytrzymałość baterii? Mikrofony pojemnościowe najczęściej potrzebują zasilania typu Phantom, co wymusza zakup dodatkowego sprzętu, jednak w nagraniach studyjnych są w wielu przypadkach niezastąpione.
Dokładamy wszelkich starań, aby urządzenia oferowane w naszym sklepie były najwyższej jakości i w najlepszej możliwej cenie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą a w razie pytań prosimy o kontakt z naszym konsultantem, który zawsze chętnie pomoże dokonać wyboru.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane