Filtry

Producent

Opcje dodatkowe

Do czego wykorzystywane są megafony?

Megafony najczęściej wykorzystywane są jako nagłośnienie publiczne. Pozwalają wyjątkowo skutecznie rozpowszechniać dźwięk. Stosowane nie tylko podczas strajków czy protestów – zapewniają wysokiej jakości przekaz na pielgrzymkach, ceremoniach oraz imprezach plenerowych. Megafony doręczne są używane przez służby porządkowe. Urządzenia wykorzystuje się także na budowie czy do ogłaszania komunikatów w galeriach handlowych – montowane są wtedy na masztach lub pod stropami – oraz w marketingu do mobilnej reklamy. Na rynku można spotkać wiele modeli megafonów, jednak aby urządzenie spełniało wszystkie oczekiwania i było wytrzymałe, należy odpowiednio dobrać je w zależności od indywidualnych potrzeb.


Jakie są najważniejsze zalety megafonów?

Megafony idealnie sprawdzają się przy nagłaśnianiu dużych pomieszczeń lub przestrzeni, ponieważ wykorzystują nowoczesną technologię radiowęzłową PA. Ich atutem są komunikaty głosowe o dużej mocy oraz dalekim zasięgu – w przypadku niektórych modeli odległość sięga nawet 900 metrów. Kolejną zaletą urządzeń jest wytrzymała obudowa – odporna zarówno na warunki atmosferyczne, jak i uszkodzenia mechaniczne. Megafony w większości przypadków nie są ciężkie i posiadają wygodny kształt, wyposażone w rączkę ułatwiają codzienne stosowanie. Urządzenia są często wodoodporne, co pozwala korzystać z nich w każdych, nawet bardzo niesprzyjających warunkach. Wiele modeli zostało wyposażonych w pasek transportowy, aby zminimalizować ryzyko upuszczenia i uszkodzenia sprzętu.

Produkty

Dexon - ER 66S megafon z syreną
DEXON

Dexon - ER 66S megafon z syreną

269,00 zł (218,70 zł netto)

MONACOR TM-45 - Megafon
MONACOR

MONACOR TM-45 - Megafon

1 479,00 zł (1 202,44 zł netto)

Jakie modele megafonów można spotkać na rynku?

Na rynku można spotkać wiele rodzajów megafonów, najczęściej wybierane są urządzenia w pełni mobilne, które można transportować na pasku lub w ręce. Równie często kupowane są megafony instalacyjne – zaprojektowane tak, by można było na stałe zamontować je na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczeń. Jeszcze innym rozwiązaniem są megafony na magnes – znalazły zastosowanie szczególnie w reklamie mobilnej, ponieważ można umieścić je na dachu dowolnego pojazdu i odtwarzać audio z innych nośników, na przykład telefonu, karty pamięci, pendrive’a czy bezpośrednio z mikrofonu.


Kwestie towarzyszące podczas wyboru megafonu

Warto wybierać megafony od sprawdzonych producentów. Najlepsze modele odznaczają się wyjątkowo wytrzymałą obudową – najczęściej wykonaną z odpornego na uszkodzenia tworzywa ABS. Mając na względzie docelowe zadanie megafonu, powinno się właściwie dopasować maksymalny zasięg rozchodzenia dźwięku. Bardzo ważnym aspektem są nie tylko parametry megafonu, ale także akcesoria – warto sprawdzić choćby, jaka jest długość przewodu. Kluczowa jest również moc urządzenia – dostępne są zarówno modele o mocy 10 W, jak i takie sięgające 50 W. Ich dobór zależy od przeznaczenia megafonu oraz miejsca, w którym będzie on docelowo używany.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane