Filtry

Cena

-

Do czego wykorzystywane są megafony?

Megafony najczęściej wykorzystywane są jako nagłośnienie publiczne. Pozwalają wyjątkowo skutecznie rozpowszechniać dźwięk. Stosowane nie tylko podczas strajków czy protestów – zapewniają wysokiej jakości przekaz na pielgrzymkach, ceremoniach oraz imprezach plenerowych. Megafony doręczne są używane przez służby porządkowe. Urządzenia wykorzystuje się także na budowie czy do ogłaszania komunikatów w galeriach handlowych – montowane są wtedy na masztach lub pod stropami – oraz w marketingu do mobilnej reklamy. Na rynku można spotkać wiele modeli megafonów, jednak aby urządzenie spełniało wszystkie oczekiwania i było wytrzymałe, należy odpowiednio dobrać je w zależności od indywidualnych potrzeb.


Jakie są najważniejsze zalety megafonów?

Megafony idealnie sprawdzają się przy nagłaśnianiu dużych pomieszczeń lub przestrzeni, ponieważ wykorzystują nowoczesną technologię radiowęzłową PA. Ich atutem są komunikaty głosowe o dużej mocy oraz dalekim zasięgu – w przypadku niektórych modeli odległość sięga nawet 900 metrów. Kolejną zaletą urządzeń jest wytrzymała obudowa – odporna zarówno na warunki atmosferyczne, jak i uszkodzenia mechaniczne. Megafony w większości przypadków nie są ciężkie i posiadają wygodny kształt, wyposażone w rączkę ułatwiają codzienne stosowanie. Urządzenia są często wodoodporne, co pozwala korzystać z nich w każdych, nawet bardzo niesprzyjających warunkach. Wiele modeli zostało wyposażonych w pasek transportowy, aby zminimalizować ryzyko upuszczenia i uszkodzenia sprzętu.

Produkty

produkt testowy

produkt testowy

11 069 998,77 zł 12 299 998,77 zł (8 999 999,00 zł netto)

  • Darmowa dostawa
  • Wyprzedaż
  • Nowość
  • Bestseller
  • Taniej o -10%
produkt testowy

produkt testowy

12 299 998,77 zł (9 999 999,00 zł netto)

Jakie modele megafonów można spotkać na rynku?

Na rynku można spotkać wiele rodzajów megafonów, najczęściej wybierane są urządzenia w pełni mobilne, które można transportować na pasku lub w ręce. Równie często kupowane są megafony instalacyjne – zaprojektowane tak, by można było na stałe zamontować je na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczeń. Jeszcze innym rozwiązaniem są megafony na magnes – znalazły zastosowanie szczególnie w reklamie mobilnej, ponieważ można umieścić je na dachu dowolnego pojazdu i odtwarzać audio z innych nośników, na przykład telefonu, karty pamięci, pendrive’a czy bezpośrednio z mikrofonu.


Kwestie towarzyszące podczas wyboru megafonu

Warto wybierać megafony od sprawdzonych producentów. Najlepsze modele odznaczają się wyjątkowo wytrzymałą obudową – najczęściej wykonaną z odpornego na uszkodzenia tworzywa ABS. Mając na względzie docelowe zadanie megafonu, powinno się właściwie dopasować maksymalny zasięg rozchodzenia dźwięku. Bardzo ważnym aspektem są nie tylko parametry megafonu, ale także akcesoria – warto sprawdzić choćby, jaka jest długość przewodu. Kluczowa jest również moc urządzenia – dostępne są zarówno modele o mocy 10 W, jak i takie sięgające 50 W. Ich dobór zależy od przeznaczenia megafonu oraz miejsca, w którym będzie on docelowo używany.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane