Filtry

Opcje dodatkowe

Jak ważne są akcesoria mikrofonowe?

Akcesoria mikrofonowe są stałą częścią życia muzyka, niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna swoją akustyczną przygodę, czy posiada wieloletnie doświadczenie w postaci nagranych płyt i dziesiątek koncertów. Wybór dobrych akcesoriów mikrofonowych to podstawa do skomponowania efektywnego studia nagrań – bez użycia wysokiej jakości statywów mikrofonowych, mikserów czy chociażby sumatorów, wykonana praca może znacząco spaść na jakości, wymagając od zespołu poświęcania czasu na powtórzenia nagrań. Czym więc kierować się podczas wyboru akcesoriów i jak zainwestować w urządzenie, które posłuży na lata?

Produkty

Statyw i uchwyt na mikrofon – jak wybrać te właściwe?

Statyw i uchwyt na mikrofon są jednymi z najbardziej kluczowych akcesoriów mikrofonowych, w które powinien zaopatrzyć się absolutnie każdy wykonawca, niezależnie od swojego stopnia zaawansowania. Akcesoria tego typu posłużą nie tylko wirtuozom, ale także poszerzającym swoją internetową działalność blogerom i dziennikarzom. Inwestycja w dobry statyw i uchwyt na mikrofon stanowi gwarancję wyzbycia się wszelkich szmerów czy szumów, które zniekształcają dźwięk nagrania. W zależności od typu działalności, warto dobrać konkretny model akcesorium. Przykładowo – stołowy statyw mikrofonowy doskonale nada się do studia nagrań wokalu, lecz ze względu na swoje niewielkie rozmiary przysłuży się również aktywnym vlogerom. Sceniczni wykonawcy powinni zwrócić uwagę na statyw mikrofonowy z ramieniem, umożliwiający wygodną regulację. W przypadku uchwytu do mikrofonu rynek oferuje obecnie solidne uchwyty na klips, a nawet specjalistyczne uchwyty antywstrząsowe.

Przydatne akcesoria mikrofonowe

Poruszając kwestię istotnych akcesoriów muzycznych, nie sposób nie wspomnieć o imponującej mocy sumatorów czy mikserów. Te akcesoria mikrofonowe zapewniają wykonawcom wiele możliwości, jak na przykład szybkie i proste podłączanie kilku mikrofonów do jednego sprzętu. Dobrej jakości sumator mikrofonowy powinien stanowić jedną z części wyposażenia nie tylko scenicznych wykonawców, ale i samych realizatorów dźwięku. Obecnie na rynku audio oferowane są dziesiątki ciekawych modeli mikserów mikrofonowych, jednak podczas wyboru warto pamiętać, by urządzenie gwarantowało wysokie pasmo przenoszenia dźwięku. Sumatory mikrofonowe powinny cechować się solidną, odporną na uszkodzenia obudową, by mogły przysłużyć się muzykom również w trasie.

Kluczowa rola zasilaczy mikrofonowych

Z myślą o ulepszeniu efektywności mikrofonów producenci sprzętu audio proponują swoim klientom rozwiązania w postaci przełomowych zasilaczy mikrofonowych. Dzisiejsze zasilacze mikrofonowe oparte są na najnowszych, dostosowanych do wymagań konsumenta technologiach, które – pomimo wysokiego stopnia zaawansowania – pozostają wyjątkowo proste w obsłudze. W przypadku mikrofonów pojemnościowych świetnie sprawdzą się zasilacze Phantom, doskonale podbijające poziom mocy mikrofonu.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane