Filtry

Producent

Opcje dodatkowe

Specyfika obiektów sportowych

Jeśli zależy Ci na dobrym nagłośnieniu hali sportowej lub innego tego typu obiektu o dużej powierzchni – w naszej ofercie znajdziesz wszystko, co niezbędne do tego celu. Aby móc odpowiednio przeżywać każde wydarzenie sportowe, podstawą jest naprawdę dobre nagłośnienie. We wszystkich tego rodzaju miejscach istnieje ryzyko pojawienia się zakłóceń poprzez odbijanie się dźwięku od ścian – często występuje pogłos, co wpływa na słabą jakość przekazywanych komunikatów. Całkowite wyeliminowanie tego zjawiska może być niemożliwe, ale odpowiedni dobór i rozmieszczenie urządzeń pozwoli na znaczne ograniczenie tego problemu. W zależności od specyfiki obiektu i potrzeb, służymy pomocą w doborze indywidualnego zestawu, który spełni wszystkie oczekiwania. Odpowiednio skomponowany system świetnie sprawdzi się nie tylko wewnątrz budynku, ale także na zewnątrz. Zagwarantuje wspaniałą zabawę i ogromne emocje podczas widowiska. 

Produkty

Nagłośnienie obiektów sportowych – jak zrobić to dobrze?

Dobry system powinien składać się z kilku elementów: głośników, wzmacniacza i źródła dźwięku. Stosowane przetworniki powinny cechować się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, na przykład uderzenia piłką. Należy je zamontować na bezpiecznej i stosownej wysokości. Moc wzmacniacza warto dopasować do parametrów głośników, aby uzyskać jak najlepsze efekty odsłuchowe i zniwelować ryzyko awarii. Obecnie najbardziej powszechne są modele z układami DSP. Dane techniczne źródła dźwięku w postaci mikrofonu, odtwarzacza CD/MP3 lub laptopa czy telefonu również należy dostosować do pozostałych elementów. To podstawowe warunki dla prawidłowej, niezakłóconej pracy całego zestawu. 
Oprócz sprzętu ogromną rolę odgrywa adaptacja akustyczna – to element, od którego warto zacząć, poprzedzając go kilkoma pomiarami. Należy zbadać między innymi czas pogłosu, kryterium echa i zrozumiałość mowy. Wtedy można dobrać odpowiednie materiały chłonące i rozpraszające oraz zająć się kompletowaniem zestawu. 


Kilka pytań, na które warto odpowiedzieć na samym początku

Przed przystąpieniem do wyboru odpowiedniego systemu nagłośnieniowego, warto udzielić odpowiedzi na kilka istotnych pytań. Należy zastanowić się, co będzie główną funkcją zestawu. Przy nagłośnieniu obiektów sportowych najistotniejszym jest wyraźne i klarowne przekazywanie komunikatów trenera czy komentatora. Na czytelności i dobrej reprodukcji mowy należy skupić się najbardziej.
Klarowność odtwarzanej muzyki też jest ważna – w przerwach umili czas kibicom. Powinno się zwrócić uwagę również na to, jakiego typu wydarzenia będą miały miejsce na danym obiekcie – czy będą to zawody sportowe, zajęcia w szkole, apele lub odczyty. Nierzadko zdarza się, że sala ma służyć do organizowania różnego typu imprez, w tym dyskotek i bali. Duże znaczenie ma także posiadany budżet i często stanowi największe ograniczenie. 

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane