Filtry

Producent

Opcje dodatkowe

Z czego powinien składać się system nagłaśniający dla przewodników?

Przewodzenie wycieczce w miejscach, w których panuje hałas, jak na przykład rynek miasta, wymaga odpowiedniego przygotowania. Głównym narzędziem pracy każdego przewodnika jest jego głos, dlatego należy zadbać o to, aby docierał do wszystkich uczestników wyprawy, przy jednoczesnym zachowaniu jak największego komfortu osoby prowadzącej, która nie może być zmuszona do krzyczenia i nadwyrężania swoich strun głosowych. Właśnie dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniego systemu nagłośnieniowego. Dobry, kompletny zestaw powinien składać się z kilku elementów – przede wszystkim nadajnika i odbiornika. Powinno się także zadbać o stałe źródło zasilania, aby uniknąć przykrych niespodzianek. 

Produkty

Czym powinien cechować się dobry zestaw nagłaśniający?

Dobry zestaw nagłaśniający cechuje się uniwersalnością – powinien nadawać się do stosowania podczas różnego typu wycieczek: pielgrzymek, zwiedzania galerii sztuki, wypraw po mieście, na łonie natury lub podczas zwiedzania zabytkowych miejsc. Możliwość dostosowania głośności jest niezwykle ważna. W zatłoczonym centrum dużego miasta trzeba mówić znacznie głośniej niż w muzeum, gdzie trzeba zachować odpowiednią ciszę. Zestaw nagłaśniający musi być na tyle poręczny i lekki, aby przewodnik bez problemu i większego wysiłku mógł nosić go na ramieniu. 

Kilka kwestii, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru kolumny mobilnej i pozostałych elementów systemu nagłaśniającego

Przy wyborze odpowiedniej kolumny przenośnej, stosowanej w różnych warunkach, należy zwrócić uwagę na kilka funkcji. Głośnik mobilny może być wykorzystywany nie tylko podczas wycieczek, ale także do nagłaśniania konferencji, szkoleń, czy nawet do użytku domowego. Oczywiście najważniejsze są jego dane techniczne, które powinny współgrać z innymi urządzeniami, wchodzącymi w skład systemu. Przede wszystkim moc ciągła RMS, która decyduje o głośności sprzętu. Oprócz tego istotne są elementy takie jak: wbudowany odtwarzacz, łącze Bluetooth, tuner FM (umożliwiające odtwarzanie muzyki lub różnego typu nagrań z laptopa, telefonu czy pendrive’a) oraz wysokiej klasy akumulator. W przypadku zasilacza najważniejsza jest jego moc – decyduje, jak długo sprzęt będzie mógł działać bez ładowania. Czas pracy zależy w dużej mierze od sposobu użytkowania urządzenia. Zużycie energii będzie większe w przypadku korzystania z funkcji Bluetooth lub wzmocnienia głośności i basu, co z kolei zależy od warunków panujących wokoło. 
Do kolumny – w celu wyrazistego przekazywania komunikatów – należy dobrać odpowiednią ilość i rodzaj mikrofonów. Można zdecydować się na bezprzewodowe lub przewodowe, trzymane w dłoni lub nagłowne. Dostępnych do wyboru opcji jest wiele. Mikrofony z kablem cechuje nieco lepsza jakość dźwięku i mniejsze zakłócenia niż w przypadku modeli bez kabla, jednak może on być dość uciążliwy w pewnych sytuacjach. 
Ostatnim elementem są akcesoria dodatkowe – zapasowy akumulator na wypadek awarii czy pokrowiec na zestaw, ułatwiający jego przenoszenie. Warto sięgnąć po praktyczne dodatki, które uprzyjemnią korzystanie z zestawu nagłaśniającego. 

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane