Aby stworzyć wyjątkową atmosferę w restauracji, barze czy sklepie niezbędny do tego jest wysokiej jakości system nagłaśniający. Muzyka to nie tylko tło do prowadzonych rozmów, ale integralna część całej aranżacji wnętrza. Goście zwracają uwagę na to, jaka muzyka wydobywa się z systemu audio. Poza samym rodzajem muzyki ważna jest też jakość dźwięku. Audio niskiej jakości może wpłynąć na negatywny odbiór atmosfery restauracji. 
 

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania głośników do restauracji?

 
Ustal cel nagłośnienia. Czy będziemy puszczać muzykę z playlisty? Czy będzie ona grana na żywo? Restaurację można podzielić z strefy z różnym poziomem natężenia dźwięku i różnym ich źródłem. Sprawdź jakie są rodzaje nagłośnienia - głośniki do restauracji mogą dodatkowo pełnić rolę wzmacniacza. Zastanów się na rodzajem sterowania nagłośnieniem. Może to być pilot, tablet lub osoby regulator dźwięku w każdej strefie. Zobacz, jakie rodzaje głośników są dostępne na rynku, mogą to być głośniki sufitowe, ścienne lub wiszące.
 

Produkty

Czym są głośniki sufitowe?

 
Głośniki sufitowe do restauracji są rodzajem głośników instalacyjnych, inaczej nazywane montażowymi. Najczęściej są montowane w sufitach podwieszanych, ponieważ potrzebują miejsca na ich zamontowanie. Podczas wybierania systemu dźwiękowego musimy sprawdzić ile przestrzeni znajduje się miedzy sufitem podwieszanym a zwykłym sufitem. Określa to nam o jakiej głębokości możemy wybrać sprzęt. Po ich zamontowaniu widoczna jest jedynie maskownica, która zazwyczaj ma kształt kwadratowy lub okrągły. Wśród dostępnych modeli znajdziemy takie wykonane z metalu, jak i plastiku. Poza tym, znajdziemy też maskownice wykonane z innych materiałów, np. tkaniny. Te idealnie wpasuję się do wytwornych restauracji, w których króluje subtelna elegancja.
 

Rodzaje głośników

 
Na samym początku poszukiwań natkniemy się na zwykłe głośniki sufitowe. Nadaje się do większości typowych zastosowań, np. w salach konferencyjnych, korytarzach, restauracjach, galeriach handlowych itp. Są to głośniki otwarte - nie mają puszki głośnika (tylnej obudowy), pasywne (wymagają zewnętrznego wzmacniacza). Głośniki zamknięte, dzięki tylnej obudowie, produkują o wiele bardziej spójny dźwięk. Ogranicza to wchodzenie w interakcję z elementami konstrukcji sufitu. Głośnikami bass reflex są głośniki zamknięte, które w swojej obudowie posiadają niewielki otwór. Pozwala on na poprawę odpowiedzi głośnika na niskie częstotliwości. Sprawdzą się tam, gdzie oczekujemy czegoś więcej niż głośnik zamknięty.
 

Subwoofer

 
Jest idealny do wspierania niskich częstotliwości. Subwoofery instalacyjne są przeznaczone do montowania na suficie. Jeśli je wybierzemy to musimy przygotować dla nich odpowiednią ilość miejsca.
 

Zalety

 
Głośniki sufitowe są ukryte pod zabudową w ścianach lub suficie. Dzięki temu w oczy nie kłuje nieestetyczny wygląd obudowy lub kabli. W pomieszczeniach o nietypowych kształtach możemy skierować je w dowolnym kierunku. W ten sposób uzyskamy efekt rozchodzenia się muzyki po pomieszczeniu.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane