Filtry

Opcje dodatkowe

Nagłośnienie sali konferencyjnej nie jest łatwym zadaniem dla osób początkujących, ponieważ duże przestrzenie generują dosyć trudne warunki akustyczne. 
 

Jaki wzmacniacz wybrać?

Uczestnicy szkoleń oraz spotkań oczekują dobrej jakości dźwięku, dlatego trzeba się postarać, żeby wszystko grało tak jak należy. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jaki wzmacniacz do sali konferencyjnej jest najlepszy. Jest to zależne od wielu czynników, a przede wszystkim od wielkości i kształtu pomieszczenia. W każdym obiekcie należy zastosować indywidualne rozwiązania. Dlatego czasami lepiej to zlecić profesjonalistom, którzy zajmują się tym na co dzień. Wzmacniacze do sali konferencyjnej powinny mieć możliwość zewnętrznego sterowania załączaniem. Wzmacniacz audio jest urządzeniem elektronicznym, które zamienia sygnały o niskim poziomie na sygnał o poziomie, który umożliwia działanie głośników konferencyjnych. Centralne urządzenie sprzętu konferencyjnego dostarcza sygnał do wzmacniacza. Przeważnie stosuje się wzmacniacze mocy w technice 100V, która pozwala łączyć głośniki konferencyjne w dowolnej ilości. 
 

Produkty

JBL VMA 260 - wzmacniacz miksujący radiowęzłowy
JBL

JBL VMA 260 - wzmacniacz miksujący radiowęzłowy

3 418,17 zł (2 779,00 zł netto)

Nagłośnienie sali konferencyjnej


Najpierw należy wybrać głośniki konferencyjne, a dopiero na ich podstawie wybieramy typ wzmacniacza i jego moc. Nie można tego zrobić w odwrotnej kolejności, ponieważ wtedy system może nie działać poprawnie. Czasami wzmacniacz posiada również wbudowany mikser, ale jest to raczej zbędne. Warto jednak pamiętać, że łatwiej wtedy sterować głośnością, dlatego jest to pewna funkcjonalność. Za formowanie sygnału i przekazania go do wzmacniacza mocy odpowiedzialne jest centralne urządzenie systemu konferencyjnego. Wzmacniacze mocy i głośniki konferencyjne są niezbędne w sytuacji, gdy sala konferencyjna jest duża. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dźwięk jest falą, która rozpływa się inaczej w zależności od rodzaju pomieszczenia. Należy przypomnieć tu zjawisko echa lub pogłos. To właśnie pogłos jest dużym problemem, z którym walczą akustycy. Nagłośnienie i wzmacniacz powinny być dobrane do wielkości sali oraz jej specyfikacji. 
 

Rodzaje wzmacniaczy

Obecnie wiele sklepów muzycznych oferuje wypożyczenie własnego sprzętu, co jest naprawdę bardzo wygodne. Oznacza to, że nie trzeba kompletować wszystkich urządzeń i wydawać masy pieniędzy. Koszt wypożyczenia zazwyczaj nie jest wygórowany, dlatego większość osób może pozwolić sobie na taki wydatek. Należy jednak pamiętać, że sprzęt to nie wszystko, ponieważ trzeba jeszcze umieć go obsługiwać. Czasami lepiej jest skorzystać z pomocy zewnętrznej, profesjonalnej firmy, która zajmie się nagłośnieniem sali konferencyjnej. Najważniejszym parametrem wzmacniacza jest jego moc. Wystarczający powinien być wzmacniacz 50W, ale jeśli jest taka możliwość to warto wyposażyć się w model z większą mocą. Trzeba jednak pamiętać, że podczas wystąpień jest wykorzystywane jedynie około 20% mocy wzmacniacza. W sprzedaży są dostępne również wzmacniacza lampowe, które też są warte uwagi. Wbudowany przetwornik C/A można znaleźć we wzmacniaczach zintegrowanych, które oferują naprawdę duże możliwości.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane