Sale wykładowe to bardzo specyficzne miejsca, które należy odpowiednio wyposażyć biorąc pod uwagę nagłośnienie. Nie powinniśmy zapominać o tym, że tak naprawdę w przypadku tego typu obiektów, coraz częściej nagłośnienie choć jest nowoczesne, jest źle dobrane. Tym samym słuchacze bardzo często nie potrafią usłyszeć całej treści, co może być kłopotliwe w przypadku dalszej edukacji. Jakie powinno być dobre nagłośnienie sali wykładowej? Podpowiadamy, na co zwrócić największą uwagę.
 

Doskonałe nagłośnienia sal wykładowych

 
Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że sala wykładowa może być bardzo różnorodna. W tym przypadku mamy do czynienia z obiektem, który jest wykonany tak jak starożytny amfiteatr. Na sali występują rzędy ławek lub też samych siedzisk, które piętrowo wznoszą się do góry. Im wyżej, tym w rzędzie możemy znaleźć więcej miejsc. Opierając się na tym starodawnym modelu możemy zauważyć, że w takich salach akustyka jest bardzo dobra. Jednak jeżeli tego typu sala wykładowa może pomieścić nawet kilkuset studentów, warto zadbać o odpowiednie nagłośnienie. Na pewno będzie ono nieco inne, niż w przypadku sali, która jest zlokalizowana tylko na jednym poziomie i nie przypomina starożytnych amfiteatrów. W takiej przestrzeni dźwięk również rozchodzi się inaczej, a nawet nieco gorzej. Tym samym osoby siedzące w ostatnich rzędach mogą nie usłyszeć, co dzieje się na wykładzie. 
 

Produkty

Zatem jak można zauważyć, nagłośnienie sali wykładowej powinniśmy dobrać przede wszystkim w zależności od rodzaju obiektu. Jest to bardzo istotne, ponieważ tylko dzięki temu spełni ono swoją rolę. Czasem system nagłośnień jest naprawdę wysokiej klasy, jednak szybko okazuje się, że nie był on dostosowany do tego typu pomieszczenia. 
 

Mównica istotnym elementem

 
Na pewno na każdej sali wykładowej bardzo ważnym elementem wyposażenia jest mównica. To właśnie z tego miejsca prowadzący prowadzi zazwyczaj wykład. Warto zadbać o to, aby mównica była na lekkim wzniesieniu lub też podeście, dzięki temu osoba będzie dobrze widoczna dla każdego uczestnika takiego spotkania. Oczywiście mównica powinna być wyposażona w wysokiej jakości systemy audio, takie jak między innymi mikrofony konferencyjne oraz jednostki centralne. Warto zadbać o to, aby na sali był mikrofon stacjonarny na stałe przytwierdzony do mównicy. Jednak dobrze wyposażona sala wykładowa powinna także posiadać jednostki centralne oraz wszelkie zestawy konferencyjne bezprzewodowe, które umożliwią także prowadzącym korzystanie z mikrofonu bezprzewodowego. Jest to także bardzo istotne w przypadku, gdy nauczyciel lub też inna osoba prowadząca spotkanie musi skorzystać z tablicy, a także innych pomocy naukowych. Prowadzenie wykładu bez mikrofonu bezprzewodowego byłoby wręcz niemożliwe.
 
Decydując się na wyposażenie tego typu obiektów, warto także zwrócić szczególną uwagę na wzmacniacze do sal konferencyjnych. Jeżeli mamy na sali dużo miejsca, możemy zdecydować się także na zakup stacjonarnych zestawów konferencyjnych, które na pewno w przypadku wielu prowadzących bardzo dobrze się sprawdzą.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane