Filtry

Opcje dodatkowe

Mikrofon do kościoła jest bardzo ważnym elementem systemu nagłośnienia w świątyni. Nie można wyobrazić sobie tego, by bez sprzętu możliwe było przeprowadzenie jakiegokolwiek nabożeństwa. Wprawdzie w starych budowlach można liczyć na dobrą akustykę, to w nowszych kościołach uznano ją za mniej ważną. Zamiast wykorzystywać naturalne własności bryły budynku, postawiono na rozwiązania, które opierają się o wykorzystanie wysokiej jakości sprzętu do nagłośnień.
 

Koniecznie ze stojakiem

Mikrofony kościelne koniecznie powinny być wyposażone w dopasowane statywy. Dzięki nim możliwe jest korzystanie z mikrofonów bez konieczności trzymania ich w rękach. Dzięki temu kapłan może skupić się w pełni na sprawowaniu swojej posługi i nie musi zwracać dużej uwagi na sam mikrofon. Najpopularniejsze modele to tzw. gęsia szyja. Są to mikrofony, które są na stałe połączone z ich statywem i można je wyginać na kształt wspomnianej już szyi gęsi. 

Produkty

Unikanie pogłosu

Bolączką wielu obiektów sakralnych jest pogłos. Każde wypowiedziane z ambony słowo może nieść się echem po całej świątyni. Zwykle wpływa to negatywnie na rozpoznawalność pojedynczych słów, a z czasem może też być dość irytujące. Stąd też koniecznie należy zapobiegać takiemu efektowi. Do tego celu trzeba wykorzystać dobrze przemyślane nagłośnienie. Dlatego też warto wybrać kolumny, które umożliwiają emisję czystych i naturalnych dźwięków. Do ich zalet można zaliczyć kierunkową emisję głosu, wysokie pole krycia dźwiękowego oraz działanie w szerokim paśmie. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że w kościele część osób siedzi, a część stoi. Działanie w szerokim paśmie umożliwia im wszystkim równie dobry odsłuch. Zawsze należy pamiętać, że świetny mikrofon nie rozwiąże problemu, jeśli będzie on połączony z kiepskiej jakości kolumnami. By zapewnić jak najlepszy dźwięk, powinno się z równą skrupulatnością zadbać o każdy element systemu nagłośnienia.
 

Mikrofony studyjne

W kościołach warto też korzystać z mikrofonów pojemnościowych studyjnych. Można mocować je w statywach, ale dobrze sprawdzają się też jako mikrofon, z którym można odejść od ołtarza. To doskonały rodzaj mikrofonów wykorzystywanych do tego, by zadawać pytania podczas rekolekcji i kazań dla dzieci oraz by móc umożliwić uczestnikom mszy udzielanie odpowiedzi. Takie mikrofony mogą też sprawdzić się podczas uroczystości, które odbywają się poza budynkiem kościoła np. procesji Bożego Ciała, drogi krzyżowej i innych uroczystości liturgicznych. Wtedy mikrofon studyjny można połączyć z przenośnym wzmacniaczem i głośnikami, by umożliwić wiernym branie czynnego udziału w każdej z tych uroczystości. Im więcej zastosowań ma mikrofon, tym jego zakup jest lepszy dla całej parafii.
 

Dopasowane do potrzeb

Warto też pamiętać, że każdy budynek charakteryzuje się inną akustyką. W przypadku obiektów sakralnych należy wziąć pod uwagę wiele różnych cech - obecność i wielkość okien, rodzaj wykończenia wnętrza, jego wysokość, metraż a do tego też rodzaj i ilość ozdób na ścianach. Czasami w kościołach są też dywany, które wpływają na akustykę. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę ilość mikrofonów, jaka będzie używana w świątyni. Zawsze warto sugerować się indywidualnymi cechami wyróżniającymi dany budynek oraz potrzebami konkretnej społeczności.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane