Filtry

Cena

-

Odtwarzacze i przetwarzacze sygnału

Kompletowanie nagłośnienia wymaga, oprócz dobrania głośników, wyposażenia system w odpowiedni odtwarzacz sygnału. W zależności od przeznaczenia, urządzenie powinno transmitować sygnał radiowy, komunikaty głosowe lub odtwarzać ścieżki dźwiękowe z rozmaitych nośników pamięci.


Rozmaite źródła dźwięku dostępne na rynku

Jednym z najpopularniejszych źródeł dobrej jakości dźwięku są płyty CD, a ich odtwarzanie to dla wielu nagłośnieniowców niezbędna funkcja dobrego systemu audio. Miłośnicy analogowego brzmienia będą z kolei skłaniać się raczej w stronę gramofonów, które odtwarzają płyty winylowe. Niektóre z nowoczesnych modeli posiadają wbudowany przedwzmacniacz, ale mimo to nie charakteryzują się uniwersalnością, dlatego przeznaczone są jedynie dla prawdziwych koneserów muzyki z winyli. Gramofony dedykowane do systemów audio najczęściej wyposażone są jedynie w analogowe wyjścia, a rzadko w złącze USB, pozwalające na zgranie zawartości płyty do formatu MP3.
Coraz większą popularność w systemach nagłośnieniowych zdobywają formaty cyfrowe, które najczęściej przewyższają płyty CD pod względem jakości sygnału dźwiękowego. Odtwarzacze wyposażane przez producentów w wejścia USB umożliwiają odczytywanie nośników pamięci typu pendrive czy dysk SD. Nowoczesne odtwarzacze dźwięku posiadają możliwość bezpośredniego łączenia z urządzeniami mobilnymi za pomocą portu Bluetooth. Połączenie w taki sposób lub za pomocą tradycyjnego wejścia „mini jack” pozwala na przesył do głośników sygnału z serwisów strumieniujących muzykę przez Internet.
W systemach PA w miejscu pracy dobrym rozwiązaniem będzie radioodtwarzacz sygnału AM/FM – w biurowcach i innych zakładach najczęściej słucha się popularnych stacji radiowych.
 

Produkty

produkt testowy

produkt testowy

11 069 998,77 zł 12 299 998,77 zł (8 999 999,00 zł netto)

  • Darmowa dostawa
  • Wyprzedaż
  • Nowość
  • Bestseller
  • Taniej o -10%
produkt testowy

produkt testowy

12 299 998,77 zł (9 999 999,00 zł netto)

Moduły do wbudowania

Funkcjonalność systemów instalacyjnych można rozbudowywać poprzez dołączanie rozmaitych modułów. Przykładem może być moduł telefoniczny, który automatycznie odbiera przychodzące połączenie i przekazuje sygnał dźwiękowy do wzmacniacza. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest dołączenie osobnego tunera radiowego, który odbiera sygnał AM/FM na różnych częstotliwościach i przesyła go do systemu głośników. 
Systemy radiowęzłowe Public Address zazwyczaj muszą posiadać możliwość nadawania komunikatów głosowych. Wyposażenie kompletu w odpowiedni w moduł strefowy umożliwia podłączenie mikrofonów do nagłośnienia. To rozwiązanie jest przydatne między innymi w sklepach, salach konferencyjnych czy halach produkcyjnych i magazynach.

Jak odbywa się sterowanie dźwiękiem w systemach instalacyjnych?

W systemach nagłośnienia instalacyjnego przetworniki zamontowane są w ścianie lub suficie, co ogranicza możliwość bezpośredniego sterowania ich pracą. Pomogą w tym regulatory głośności, które umożliwiają wygodne sterowanie poziomem natężenia dźwięku. Mogą przybierać formę sterowników montowanych na ścianie, wyglądem przypominających przełączniki światła lub kontrolery klimatyzacji. Występują również w formie komfortowych pilotów

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane