Da kogo będą najlepszym wyborem będą głośniki instalacyjne?

Głośniki instalacyjne sprawdzają się nie tylko w przypadku niewielkich pomieszczeń czy podczas tworzenia domowego kina. Wybierane są również przez osoby, które szukają alternatywy dla wież wolnostojących bez kompromisu dla jakości odtwarzanego dźwięku. Najczęściej głośniki instalacyjne używane są w przestrzeni publicznej, lecz idealnie sprawdzają się praktycznie w każdym miejscu. Gwarantują wysoką jakość brzmienia, przy jednoczesnym zachowaniu dyskrecji.


Jakie są najważniejsze zalety głośników instalacyjnych?

Najważniejszą zaletą głośników instalacyjnych jest wiele możliwości montażu – można je umieścić nie tylko w ścianach, ale także w suficie. Jakość dźwięku nie zostanie w żaden sposób pogorszona, ponieważ możliwość regulacji pozwala ściśle panować nad rozchodzeniem się dźwięku. Pełna kontrola nawet we wnętrzach o nietypowym kształcie gwarantuje równomierne wypełnienie całej przestrzeni krystalicznie czystym brzmieniem. Wysokie tony można ukierunkować dowolnie, według własnych preferencji. Montaż w ścianie pozwala uzyskać pełną głębię dźwięku, nawet przy najniższych tonach. Nie trzeba w żaden sposób ukrywać ani maskować kabli.
 

Produkty

Na co zwrócić uwagę przy wyborze głośnika instalacyjnego?

Wiele dostępnych na rynku głośników instalacyjnych różni się od siebie nie tylko wyglądem i parametrami, ale także wykorzystanymi podzespołami. Warto zwrócić uwagę na magnes, ponieważ to najdroższy element urządzenia. Im większy głośnik – tym skuteczniejszy i mniej mocy ze wzmacniacza będzie zużywać. Kosz w najlepszych głośnikach instalacyjnych powinien być wykonany z grubego, dobrego jakościowo materiału – najczęściej stosuje się do tego stal. Od kosza zależy odporność urządzenia na drgania oraz zniwelowania rezonansów na ścianę, co w przypadku sprzętu do zabudowy ma kluczowe znaczenie. W głośnikach instalacyjnych za reprodukcję dźwięku o wysokich rozdzielczościach odpowiedzialny jest tweeter – warto zwrócić uwagę, z czego został wykonany. Najlepszym wyborem będzie jedwabny. Dodatkowymi aspektami – które nie powinny umknąć niczyjej uwadze – są waga głośnika i wytrzymałość obudowy. Przekładają się na stabilniejszy montaż w ścianie oraz solidność konstrukcji.


Montaż głośników instalacyjnych

Montaż głośników instalacyjnych nie jest skomplikowany, ponieważ urządzenia posiadają szereg ułatwień do zabudowy w ścianach czy suficie. Są wyposażone w zaciski (w najlepszych jakościowo modelach – pozłacane), które umożliwiają montaż w suficie podwieszanym. Na jeszcze lepszą jakość brzmienia wpływa zastosowanie puszki montażowej. Jej głównym zadaniem jest wytworzenie odpowiedniego ciśnienia akustycznego, dzięki czemu zachowana zostaje dynamika dźwięku. Puszki montażowe nie są konieczne podczas instalacji sprzętu w cegle i pustakach. Wiele modeli posiada obudowę znajdującą się z tyłu urządzenia, przez co dźwięk nie przenosi się na ścianę i sąsiadujące pomieszczenia.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane