Filtry

Opcje dodatkowe

Czym są miksery estradowe?

Miksery estradowe są wielofunkcyjnymi urządzeniami, które pozwalają sprawować kontrolę nad dźwiękiem, łącząc w sobie sygnały z innych urządzeń. Pozwalają zmieniać nie tylko głośność dźwięku, ale też źródło jego pochodzenia z różnych urządzeń rozmieszczonych na scenie oraz kontrolować jego brzmienie i ton. Do miksera estradowego można podłączyć sprzęty takie jak: mikrofon, głośniki, magnetofony, elektrofony czy jakiekolwiek inne, dowolne źródła dźwięku. Mimo że dostępne modele mogą się między sobą różnić, większość wersji mikserów posiada wejście mikrofonowe, pokrętło PAN, wyjście i suwak stereo, a także podstawową korektę.


Gdzie wykorzystuje się miksery estradowe?

Miksery estradowe wykorzystywane są do nagłośnienia publicznego, szczególnie przy nadzorowaniu dźwięku. Urządzenia powszechnie stosowane są w studiach, klubach oraz przy większych eventach, na przykład na estradach. Miksery estradowe sprawdzają się również na koncertach, w trasach koncertowych i przy nagłaśnianiu sztuk teatralnych. Sklepy oferują różne modele, do różnych zastosowań. Miksery mają przede wszystkim ułatwiać codzienną pracę i pozwalać skutecznie nagłaśniać pomieszczenia i inne obszary, dlatego ich design jest zazwyczaj minimalistyczny, a panel – intuicyjny i przejrzysty w obsłudze.

Produkty

Dostępne na rynku rozwiązania

Wybierając miksery estradowe, na rynku można znaleźć mnóstwo rozwiązań, dlatego podczas zakupu warto zastanowić się, które z nich będzie najlepsze. Najczęściej wybierane są miksery audio – zaspokajają potrzeby niemal każdego studio i pozwalają skutecznie łączyć sygnał pochodzący z różnych urządzeń audio. Innym dostępnym rozwiązaniem są miksery mikrofonowe oraz miksery dla DJ-ów – wybierane najczęściej do klubów. Z kolei powermiksery łączą w jednej obudowie klasyczny mikser ze wzmacniaczem. Najczęściej mikser jest umieszczony w górnej części obudowy, a wzmacniacz – w dolnej, co pozwala wygodniej konfigurować obydwa sprzęty. Powermiksery są nieco tańsze niż kupno pojedynczych urządzeń.


Na co zwrócić uwagę, kupując mikser estradowy?

Kupując mikser estradowy, warto zastanowić się, do czego będzie wykorzystywany. Kolejnym krokiem jest określenie ilości strumieni wejścia i wyjścia – od nich zależy, ile urządzeń można podpiąć do miksera. Należy pamiętać, że im większe przedsięwzięcie – tym większa powinna być konsola. Ważną kwestią jest też jakość wykonania urządzenia oraz wykorzystanych przy produkcji komponentów – mikser powinien być solidny i wytrzymały, dzięki czemu będzie mógł posłużyć znacznie dłużej. W przypadku większych pomieszczeń może pojawiać się problem z akustyką wnętrz, dlatego niezbędna jest również dobrej jakości matryca, która pozwala tworzyć różne miksy dźwięku i rozprowadzać je w dowolnych miejscach sali. Podczas wyboru trzeba zdecydować się na mikser analogowy albo cyfrowy. Pierwszy z nich jest prostszy w obsłudze, ale może wymagać dokupienia dodatkowych urządzeń, drugi - łatwiejszy w transporcie, ale bardziej skomplikowany w użyciu.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane