Filtry

Jak dobrać najlepsze oświetlenie dyskotekowe? 

Efekty świetlne od lat wykorzystywane są przede wszystkim podczas dyskotek, w klubach, hotelach, pubach czy salach weselnych i wciąż zyskują na popularności – producenci prześcigają się w usprawnianiu swoich urządzeń i wypuszczaniu na rynek kolejnych innowacyjnych konstrukcji. Zasadniczo oświetlenia dyskotekowe wyposażane są w diody led, a wiele z debiutanckich efektów świetlnych funkcjonuje do dziś z uwagi na swoją uniwersalność.  


Jakie efekty oferuje oświetlenie dyskotekowe?

Do najpopularniejszych efektów świetlnych oferowanych przez urządzenia dyskotekowe należą między innymi: flower, derby, beam, multicolor i strobo. W ostatnich latach na ryku pojawiło się wiele sprzętów wyposażonych w efekty hybrydowe, czyli multiefekty (inaczej efekty dyskotekowe). Urządzenia, które zapewniają dwa lub więcej efektów świetlnych, najczęściej posługują się kombinacją efektu flower lub derby ze stroboskopem i laserem dyfrakcyjnym. Oprócz tego z łatwością można odnaleźć zestawienia wykorzystujące dodatkowo efekty takie jak: gobo, wash, kolorofon czy beam. 
 

Produkty

Odmienne opcje sterowania

W praktyce wszystkie efekty świetlne podlegają sterowaniu przy pomocy trybu auto i dźwięku. Niektóre modele urządzeń dyskotekowych wyposażone są dodatkowo w piloty na podczerwień. Co szczególnie istotne, nawet najtańsze sprzęty dysponują regulacją czułości mikrofonu. Oznacza to, że można dostosować ruch światła pod rytm muzyki nawet, jeśli nie jest ona zbyt głośna. Droższe urządzenia oferują natomiast opcję sterowania sygnałem DMX. Parametrami efektów świetlnych można manipulować wówczas z poziomu konsoli oświetleniowej, przy pomocy oprogramowania komputerowego lub w trybie master-slave. Możliwość sterowania sygnałem DMX jest konieczna zwłaszcza w przypadku oświetlania większych obiektów, takich jak puby, klub czy dyskoteki. Przy chęci oświetlenia szerszego parkietu, warto zainwestować w kilka urządzeń dyskotekowych, natomiast w niewielkim pubie czy małej salce powinien wystarczyć jeden dobry sprzęt z efektami świetlnymi w pakiecie 3w1. 


Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia dyskotekowego?

Nie tylko cena gra rolę, jeżeli chodzi o zakup idealnego oświetlenia dyskotekowego. Wiele zależy od potrzeb konsumenta oraz jego możliwości finansowych, ale szczególną uwagę należy zwrócić na wygląd ogólny sprzętu, jego moc, kąt świecenia i opcje sterowania.  Oświetlenie dyskotekowe rządzi się kilkoma fundamentalnymi prawami. Im szerszy kąt świecenia urządzenia oświetleniowego, tym większa powierzchnia parkietu, ścian czy sufitu może zostać objęta danym efektem. Efekty o szerokim kącie świecenia zapełnią pomieszczenie o sporym metrażu. Z kolei urządzenia dysponujące diodami o węższym kącie świecenia posłużą idealnie w przypadku, gdy w zamiarze znajduje się oświetlenie parkietu z większej odległości. Aranżacja przestrzeni dyskotekowej nie obejmuje jedynie efektów świetlnych – urządzenia oświetleniowe warto skomponować z listwami led bar oraz wytwornicą dymu, konfetti, piany, baniek czy śniegu.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane