Filtry

Opcje dodatkowe

ABC DJ-a – miksowanie krok po kroku

Pojęcie DJ (Disc Jockey) pojawiło się po raz pierwszy w 1935 roku. Zostało użyte przez Waltera Winchella, który za pomocą tego określenia postanowił opisać Martina Blocka – pierwszego radiowca okrzykniętego przez społeczeństwo mianem supergwiazdy. DJ w ogólnej definicji jest osobą zajmującą się dobieraniem i odtwarzaniem muzyki na żywo. Przyjmuje jednak odmienne specjalizacje w zależności od miejsca pracy, a każda z nich determinuje zapotrzebowanie na nieco inny sprzęt. 


Podstawowy sprzęt DJ-a 

Podstawowym narzędziem pracy każdego DJ-a jest konsola, z kolei sercem sprzętu – odpowiednio dobrany mikser. Mikser to uniwersalne urządzenie, które posłuży nie tylko przy odtwarzaniu muzyki w klubie czy na dyskotece. Sprzęt można również z łatwością zintegrować z programem komputerowym, co pozwala na komponowanie miksów w zaciszu domowym. W naszym sklepie znajdziesz zarówno modele dla początkujących DJ-ów, jak i profesjonalistów, które różnią się zakresem funkcji i parametrów. 
Zadaniem DJ-a jest dbałość o płynne przejścia pomiędzy granicami utworów, co zapewnia jednoczesne wykorzystanie dwóch odtwarzaczy. W zależności od specjalizacji artysty, wybór dotyczy gramofonów lub CD playerów. Jeżeli zasobność portfela na to pozwala, warto rozważyć zakup zarówno pierwszego, jak i drugiego urządzenia. 
Odbiór odtwarzanej muzyki zależy również od wysokiej jakości okablowania. Dysponując mikserem i deckami, należy zadbać o wybór jak najlepszych przewodów sygnałowych. W zależności od zastosowania, przewód powinien wieńczyć solidnie skonstruowany wtyk. Sam kabel musi być elastyczny i odporny na wszelkie uszkodzenia, ponieważ częste użytkowanie przewodów skutkuje wysłużeniem wtyków, a także przerwami w połączeniu. 
 

Produkty

MONACOR MR-246 - Profesjonalna skrzynia DJ
MONACOR

MONACOR MR-246 - Profesjonalna skrzynia DJ

1 479,00 zł (1 202,44 zł netto)

Słuchawki, mikrofon, kufer – kluczowe uzupełnienie sprzętu 

Słuchawki przy pracy DJ-a są niezbędne dla dobrego odsłuchu oraz samego miksowania utworów. Powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkownika. Warto zwrócić szczególną uwagę na brzmienie, a także konstrukcję oraz parametry urządzenia. Słuchawki powinny dysponować zamkniętą budową, aby dobrze odseparowywać dźwięki otoczenia. Z uwagi na częste użytkowanie mają być komfortowe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. 
Mikrofon jest z kolei urządzeniem funkcjonalnym przede wszystkim dla DJ-a dyskotekowego. Umożliwia komunikowanie się z uczestnikami zabawy. Powinien być przede wszystkim mikrofonem dynamicznym – przewodowym lub bezprzewodowym. Mikrofony bezprzewodowe są z reguły droższe od tych, które przekazują sygnał przy pomocy kabla. 
Nie da się ukryć, że zawód DJ-a jest z reguły pracą mobilną. Z uwagi na to należy zadbać o odpowiedni, bezpieczny transport sprzętu. Z pomocą przychodzą kufry określane potocznie skrzyniami transportowymi. 


Jakimi cechami powinien odznaczać się DJ?

Zawód DJ-a polega na umiejętnym dobraniu repertuaru, z czym wiąże się pasja do muzyki oraz poczucie rytmu. To praca idealna dla osób o sporej wiedzy muzycznej i znajomości aktualnych trendów. Istotnym elementem kompetencji DJ-a wydaje się również świadomość struktury odtwarzanych utworów oraz zdolność kontroli nad dźwiękiem przy pomocy odpowiedniego sprzętu. Ważne jest opanowanie tempa, czyli umiejętność dopasowania jednakowego tempa do minimum dwóch utworów, a także wrodzona zdolność do zgodnej reakcji na potrzeby i nastrój publiczności. 

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane