Filtry

Cena

-

Jak wybrać swój wymarzony instrument muzyczny?

Perkusje i gitary wydają się być jednymi z najpopularniejszych instrumentów muzycznych. Zwłaszcza młode osoby wiążą z nimi swoją karierę. Być może dzieje się tak za sprawą Slahsa? Lub wybór ten warunkują umiejętności Larsa Ulricha i Travisa Barkera? Nasz sklep dysponuje szerokim asortymentem instrumentów, a oferta jest systematycznie uzupełniana o wszelkie nowości na rynku muzycznym. 

Gitara, czyli złapać akord i zacząć grać!

Pierwszym utrudnieniem, które najczęściej pojawia się podczas próby odnalezienia wymarzonej gitary, jest wybór pomiędzy tradycyjną gitarą akustyczną a mocnym brzmieniem gitary elektrycznej. Ostateczna decyzja jest ściśle indywidualną kwestią, korelującą zazwyczaj z gustem muzycznym przyszłego gitarzysty. 
Gitary, które nie wymagają podłączenia kabla, dzielą się na akustyczne i klasyczne. Gitara klasyczna nierzadko występuje pod określeniem „flamenco” lub „hiszpańska”. To instrument, który doskonale posłuży najmłodszym. Jego nylonowe struny znacznie ułatwiają grę – nie sprawiają dotkliwego bólu opuszków palców i łatwiej docisnąć je do podstrunnicy. Gitary klasyczne, które służą przede wszystkim muzyce klasycznej i flamenco, produkowane są w różnych rozmiarach, dlatego nietrudno dopasować instrument do wieku czy wzrostu dziecka. 
Z kolei gitara akustyczna (inaczej westernowa) wywodzi się z gatunków muzycznych takich jak country, pop, blues, folk czy rock. Charakteryzuje się metalowymi strunami, węższą i zaokrąglona podstrunnicą, a także możliwością podłączenia instrumentu do wzmacniacza (w przypadku modeli elektroakustycznych). Z uwagi na twarde struny, na gitarze westernowej gra się przede wszystkim kostką. 
Gitara elektryczna wymaga natomiast sprzętu nagłaśniającego – comba gitarowego, wzmacniacza lub zestawu głośnikowego. Dodatkowo pomiędzy gitarą a nagłośnieniem można zastosować różne efekty zmieniające uzyskiwany dźwięk. 
Rozważania na temat instrumentów strunowych dotyczą nie tylko przyszłych gitarzystów. Na aspirujących basistów również czeka istotna decyzja – wybór pomiędzy gitarą cztero- a pięciostrunową. 
 

Produkty

produkt testowy

produkt testowy

11 069 998,77 zł 12 299 998,77 zł (8 999 999,00 zł netto)

  • Darmowa dostawa
  • Wyprzedaż
  • Nowość
  • Bestseller
  • Taniej o -10%
produkt testowy

produkt testowy

12 299 998,77 zł (9 999 999,00 zł netto)

Perkusja akustyczna czy elektroniczna?

Pomiędzy tymi dwoma instrumentami perkusyjnymi stoi zasadnicza różnica – hałas. Perkusja elektroniczna umożliwia odsłuch dźwięku przy pomocy słuchawek, co wydawałoby się szczególnie istotne dla osób, które grę na instrumencie planują ćwiczyć w warunkach domowych. Zestaw perkusji akustycznej składa się z bębna basowego, bębna małego (werbla), tom-tomów, floor toma (kotła) oraz kompletu talerzy (Hi-hat, Ride i Crash w wersji podstawowej). Wszystkie elementy przyjmują rozmaite rozmiary i mogą być wykonane przy pomocy różnych materiałów. 
Perkusja elektroniczna właściwie nie różni się budową od klasycznego zestawu perkusyjnego – zwykłe bębny zastąpione są pady z wbudowanym przetwornikiem, który rejestruje uderzenia pałką, a wytworzony sygnał przechodzi do modułu, finalnie przetwarzającego sygnał w dźwięk cyfrowy. Perkusja elektroniczna ma niewątpliwie wiele zalet – dzięki opcji podłączenia słuchawek nie zakłóca brzmienia, zapewnia moduły oferujące wiele różnych dźwięków oraz możliwość podłączenia zewnętrznego odtwarzacza muzyki. 

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane