Filtry

Opcje dodatkowe

Jak działają statywy do nagłośnienia publicznego?

Statywy do nagłośnienia publicznego są bezpieczną podstawą pod głośniki. Spełniają wiele funkcji, a dzięki poprawnemu ustawieniu – znacznie poprawiają jakość odtwarzanego audio. Umożliwiają uniesienie głośnika, dzięki czemu dźwięk nie rozchodzi się przy podłożu, a trafia bezpośrednio do słuchacza lub w wybrane miejsce. Statywy doskonale sprawdzą się zarówno w domu, jak i profesjonalnych studiach czy sklepach, zastosowanie znalazły również w nagłośnieniu scenicznym, ponieważ można dzięki nim szybko i wygodne rozplanować i rozstawić większość urządzeń i głośników.


Najważniejsze zalety statywów do nagłośnienia publicznego

Statywy do montażu są chętnie wybierane ze względu na swoje liczne zalety. Przede wszystkim stanowią solidną podstawę i umożliwiają bezpieczny montaż oraz stabilizują pozostałe urządzenia. Pozwalają na dowolne rozmieszczenie głośników i kolumn w pomieszczeniu – statywy w zależności od modelu mogą być zarówno stawiane bezpośrednio na podłodze, jak i montowane do ściany. Regulacja statywów umożliwia panowanie nad kierunkami rozchodzenia się dźwięku. Kolejną zaletą statywów jest estetyczny wygląd, który doskonale komponuje się z urządzeniami do nagłośnienia publicznego. Najlepsze statywy pokryte są farbą proszkową, która skutecznie chroni przed uszkodzeniami i zarysowaniami powierzchni.
 

Produkty

Statywy do nagłośnienia publicznego – jak wygląda montaż?

Montaż statywów do nagłośnienia publicznego nie jest skomplikowany. Urządzenie najczęściej mocuje się do podstawy za pomocą specjalnych łączników, a później pozostaje jedynie odpowiednia regulacja statywu według własnych preferencji. Podstawy mogą być regulowane na wysokość lub pod kątem. Wśród akcesoriów do statywów można znaleźć również specjalne belki, które pozwalają na bezpieczny montaż aż dwóch głośników do jednego stojaka.


Jak wybrać najlepsze statywy i na co zwrócić uwagę?

Wybierając najlepszy statyw pod urządzenie nagłośnienia publicznego, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Najlepsze akcesoria będą nie tylko stosunkowo lekkie (a więc wygodne w transporcie), ale też wyjątkowo wytrzymałe i solidne – to bardzo ważne, ponieważ zapobiega ewentualnemu przewróceniu się i zniszczeniu głośnika. Aby całość konstrukcji była ze sobą spójna, powinno się również sprawdzić, do jakich urządzeń przystosowany jest statyw – w niektórych akcesoriach zastosowano uniwersalną podstawę, która jest kompatybilna z większością dostępnych na rynku głośników, jednak może okazać się nieodpowiednia dla niektórych modeli. Dostępne na rynku statywy występują w różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu można dopasować ich wygląd do wystroju pomieszczenia oraz własnych oczekiwań.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane