Filtry

Producent

Opcje dodatkowe

Co warto wiedzieć odnośnie kabli RCA?

Często dobór odpowiednich kabli do systemu nagłośnienia publicznego może przysporzyć problemów. Szczególnie dużo pytań pojawia się odnośnie kabli RCA – czym one są? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?


Czym są i jak działają kable RCA?

Kable RCA – nazywane również Cinch – są jednym z rodzajów przewodów. Ich najważniejszą zaletą jest to, że umożliwiają przesyłanie nie tylko sygnału audio, ale również wideo. Idealnie więc sprawdzają się do podpięcia kina domowego, systemu nagłaśniania publicznego, konsoli do gier oraz odtwarzaczy. Na rynku można spotkać wiele rodzajów kabli RCA, dlatego podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów, aby sięgnąć po ten idealnie dobrany do swoich potrzeb. Przewody RCA – mimo konkurencji, jaką stają się kable HDMI – wciąż są chętnie wybierane ze względu na swoje liczne zalety.


Jakie są najważniejsze zalety kabli RCA?

Najlepsze dostępne na rynku modele kabli RCA potrafią w znacząco poprawić jakość przesyłanego dźwięku i obrazu. Większość z nich jest solidnie wykonana, a gruba warstwa izolacji skutecznie chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Przewody mogą być z powodzeniem wykorzystywane do systemów audio-wideo, skutecznie ułatwiając montaż i eliminując potrzebę kupowania kilku kabli.

Produkty

CHORD C-Line RCA - Interkonekty analogowe
AKG

CHORD C-Line RCA - Interkonekty analogowe

289,00 zł (234,96 zł netto)

Kabel 1x RCA – 1x RCA Cinch VITALCO
VITALCO

Kabel 1x RCA – 1x RCA Cinch VITALCO

24,99 zł (20,32 zł netto)

Kabel 2x RCA - 2x RCA Chinch VITALCO
VITALCO

Kabel 2x RCA - 2x RCA Chinch VITALCO

25,00 zł (20,33 zł netto)

Kabel Y 2x RCA - 1x RCA Chinch VITALCO
VITALCO

Kabel Y 2x RCA - 1x RCA Chinch VITALCO

30,00 zł (24,39 zł netto)

Melodika MDCX - Kabel Coaxial RCA- RCA
MELODIKA

Melodika MDCX - Kabel Coaxial RCA- RCA

99,00 zł (80,49 zł netto)

Melodika MDSW - Kabel subwooferowy
MELODIKA

Melodika MDSW - Kabel subwooferowy

119,00 zł (96,75 zł netto)

Jakie są najistotniejsze parametry kabli RCA?

Kable RCA są dostępne na rynku w różnych rodzajach. Wybierając je, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Po pierwsze należy określić potrzebną długość kabla, która jest zależna od konkretnego przypadku i indywidualnych preferencji. Przewód nie powinien być jednak zbyt długi ani zbyt napięty, ponieważ może to powodować zakłócenia przesyłania danych. Bardzo istotne są również użyte przez producenta wtyki – można spotkać zarówno końcówki niklowane, jak i pozłacane. Te drugie są znacznie bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego wykonano wnętrze kabla, tzw. żyłę. Najczęściej wykorzystywanymi do tego materiałami są miedź albo srebro, jednak bez względu na wybrany rodzaj – warto zwrócić uwagę na jakość wykorzystanych komponentów. Im czystszy materiał, tym lepszy kabel – wszelkie dodatki i zanieczyszczenia mogą pogarszać jakość dźwięku, dlatego warto sprawdzić, czy producent posiada stosowny certyfikat.


Na co jakie aspekty warto dodatkowo zwrócić uwagę, wybierając kabel RCA?

Podczas zakupu odpowiedniego kabla RCA warto zwrócić uwagę na jego cenę – zbyt niska może świadczyć o kiepskiej jakości, dlatego polecamy wybierać akcesoria ze średniej lub wysokiej półki cenowej i sięgać po produkty renomowanych marek na rynku akustycznym. Aby znacząco ułatwić sobie wybór odpowiedniego kabla, warto przed zakupem określić dokładnie, do czego będzie on przeznaczony – pomaga to dopasować jak najlepsze parametry.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane