Filtry

Producent

Opcje dodatkowe

Kable mikrofonowe do systemów public address

Kable stosowane w systemach public address powinny spełniać normy europejskie, gdyż to właśnie od nich zależy sprawne działanie całej instalacji. Nie warto więc na nich oszczędzać, kupując nieoryginalne zamienniki.
 

Budowa kabla mikrofonowego

Do budowy żył najczęściej wykorzystuje się miedź beztlenową (OFC), która jest najpopularniejszym materiałem stosowanym w tym celu na świecie. W zależności od rodzaju kabla, dostępne są takie, które posiadają aż pięć żył odpowiadających za prawidłowe przesyłanie sygnału. Nad wszystkim trzyma pieczę izolacja, która zapewnia odporność na interferencję, wykonywana zazwyczaj z materiału PVC. Funkcję ochronną stanowi ekranowanie, najczęściej w postaci bawełnianego wzmocnienia pokrytego folią aluminiową, dzięki któremu kabel jest niezwykle elastyczny - odporny na zginanie, zawijanie czy łamanie. Dodatkowe zwieńczenie oplotem z materiału OFC, a następnie jeszcze raz PVC oraz nylonem składa się na efekt widoczny w każdym studio muzycznym.
 
Niektóre kable mikrofonowe użytkowane są w ekstremalnych warunkach atmosferycznych lub logistycznych np. podczas koncertów. Działanie czynników zewnętrznych, zmienna temperatura czy działanie wody nie powinno wpływać negatywnie na jakość tych kabli mikrofonowych, aby ich użytkowanie nie było niczym ograniczane Długość kabla także może nieść ze sobą zakłócenia w przekazie sygnału, dlatego warto dokładnie rozważyć jego przeznaczenie przed dokonaniem zakupu.

Produkty

Do czego potrzebne są szpule na kable?

Kable mikrofonowe osiągają długość nawet do 100 metrów; z tego właśnie powodu, w celu zapewnienia porządku i odpowiedniej organizacji potrzebne są szpule na kable. Ułatwiają one prawidłowe przenoszenie przewodu, jego zwijanie i rozwijanie, wpływając znacząco na stopień eksploatacji sprzętu, który (prawidłowo użytkowany) z powodzeniem może służyć przez długie lata. Dodatkowym atutem jest oznaczenie metryczne, coraz powszechniej wykorzystywane w tego typu asortymencie - użytkownicy przewodu mikrofonowego uzyskują bardzo precyzyjną informację o ilości wykorzystanego kabla. Przydaje się to zwłaszcza na wielkopowierzchniowym terenie, jak np. scena muzyczna, gdzie niezwykle istotne są precyzyjne wyliczenia długości kabli.
 

Kable na metry oraz ich zalety

Wartym rozważenia rozwiązaniem są kable dostępne na metry. W zależności od zapotrzebowania klient sam decyduje, jakiej długości przewód potrzebuje i dokładnie taką długość może zakupić. Kable te zachowują najwyższe standardy, podobnie jak klasyczne wersje przewodów mikrofonowych. Nadają się także do instalacji podtynkowych, gdzie długość powinna być precyzyjnie dopasowana.
 
Kable mikrofonowe to sprzęt, przeznaczony w dużej mierze do zastosowań profesjonalnych. Dostępne są także warianty do zastosowań domowych. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zapraszamy do konsultacji z naszym specjalistą, który doradzi odpowiedni wybór.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane